חיפוש

כמה עולה שירותי אינסטלציה

שיתוף:

שירותי אינסטלציה הוא מקצוע מיוחד הדורש הכשרה ורישוי לביצוע מקצועי. יועץ אינסטלציה מומלץ בדרך כלל גובה עבור עבודתו לפי שעה, והעלות הממוצעת הארצית היא כ-350 ש״ח לשעה בתוספת דמי שירות או דמי מינימום. בסך הכל, תעריפים לפי שעה לאינסטלציה יכולים לנוע בין 105 ל-470 ש״ח, תלוי ברמת הניסיון של האינסטלטור ובתיקון הדרוש.

מצאנו שעבודת האינסטלציה הממוצעת מסתכמת בדרך כלל בין 550 ל-1400 ש״ח. במדריך העלויות הזה, נפרק את הגורמים הנלווים למחירי האינסטלציה ונשווה אותם עם הסיכוי לבצע את העבודה בעצמך. המשך לקרוא כדי ללמוד את המחיר הממוצע עבור התיקון שלך וכיצד סוג הצנרת, החומרים, התזמון וההיתרים יכולים להשפיע על עלות הצנרת שלך.

כמה עולה כל סוג של תיקון אינסטלציה?

כמובן, שרברבים מבצעים מגוון רחב של עבודות תיקונים ותחזוקה, וחלקן עשויות לגזול זמן ולעלות. סתימה או צנרת דולפת תיפול בקצה הנמוך של ספקטרום העלויות, בעוד שדליפה בקו הראשי של ביתך עשויה לעלות אלפי דולרים לאיתור ולתיקון. שרברבים עשויים לגבות תעריפים קבועים עבור פרויקטי אינסטלציה נפוצים כמו התקנות.

בנסיבות מסוימות, הדחיפות של עבודה יכולה לגרום לכך שסביר יותר שתשלם תעריפי חירום כדי שאינסטלטור יתקן בעיה בהקדם האפשרי. אתה יכול לחיות עם פינוי אשפה שבור במשך כמה שבועות. אבל אם צינור מתפוצץ, תזדקק לאינסטלטור באופן מיידי כדי למנוע או למזער נזקים לבית שלך. המחירים הבאים חלים על עבודות שאינן מתעוררות שהושלמו במהלך שעות העבודה הרגילות.

עלות שירותי אינסטלציה ממוצעת לפי סוג תיקון

סוג תיקוןמחיר ממוצע בש״ח ₪
צינור מפוצץ3500–₪12,000
צינור תקרה850–₪8000
פינוי סתימות350–₪1200
החלפת ברז475–₪1470
תיקון פינוי אשפה350–₪600
טיפול בדליפת גז645–₪1300
צינורות דולפים425–₪900
צינור ראשי דולף1470–₪12,000
טיפול ברדיאטור350–₪2200
שינוי מסלול של אינסטלציה2600–₪5600
תיקון בורות ספיגה1800–₪11,200
התקנת כיור567–₪2700
דליפת לוח1800–₪15000
תיקון משאבת בור747–₪2693
התקנת שירותים747–₪2885
תיקון שירותים250–₪475
התקנת מחמם מים2,985– 7,464 ₪
תיקון מחמם מים560–2800 ₪
שיפוץ אינסטלציה כולל לכל הבית37,323.50 – 74,645 ₪
*כל המחירים בטבלה הם תחזיות בלבד, יש להיוועץ עם איש מקצוע לפני.

גורמים המשפיעים על עלות האינסטלציה

גם בתוך אותו סוג של תיקון, יכולה להיות שונות מהותית בעלות של עבודת אינסטלציה אחת לאחרת. הגורמים המשפיעים על עלויות תיקון אינסטלציה עשויים לכלול את אלה:

 • כל צורך בתיקון לאחר שעות העבודה
 • כל עבודה והיתר הנדרשים
 • מורכבות העבודה
 • מיקום הבית שלך
 • מומחיות אינסטלטור

מוּרכָּבוּת

טיפול בבעיות מורכבות עשויות להימשך שעות או אפילו ימים, מה שמגדיל את עלויות העבודה שלך. כל בעיות אינסטלציה בקו המים או בביוב צפויות להיות מסובכות, כמו גם תיקונים המחייבים אותך לחפור ביסוד הבית שלך. ניתוב מחדש של קווי האינסטלציה של הבית שלך במהלך שיפוץ הבית יכול להיות גם תהליך מורכב.

תצטרך גם לשקול את המיקום של בעיות אינסטלציה ספציפיות בחישוב מה שתשלם. הרבה יותר קל להגיע לנזילה מתחת לכיור מאשר נזילה בתוך קיר. ככל שייקח יותר זמן ועבודה לגשת לאזור הבעייתי, כך התיקון יעלה יותר.

מומחיות

אין זה מפתיע שלשוליות אינסטלטורים יש את התעריפים השעתיים הנמוכים ביותר, אך עליהם להיות גם בפיקוח עמית מנוסה יותר. העסקת חניך לביצוע עבודת אינסטלציה לבד אינה מומלצת, וקבלנים בעלי מוניטין לא יאפשרו זאת. אינסטלטור בעל מקצוע יכול לעבוד באופן עצמאי ולטפל בכל עבודות האינסטלציה הבסיסיות, בדרך כלל תמורת 125-350 ש״ח לשעה.

עם זאת, תרצה מישהו עם ניסיון רב לתיקונים או התקנות מורכבות. שרברבים ראשיים, המוכרים במדינות מסוימות, עשויים גם לפקח לפעמים על עבודתם של שרברבים זוטרים. בדרך כלל, שרברבים אלה גובים 150-475 ש״ח לשעה.

עבודה והיתרים

אלא אם כן אתה מתקין מתקן חדש, עיקר העלות הכוללת של עבודת אינסטלציה היא עבודה. למרבה המזל, האינסטלטור שלכם בדרך כלל יוכל לעזור לכם למשוך את האישורים הדרושים לעבודות גדולות או מורכבות. דמי ההיתר ישתנו לפי אזור אך בדרך כלל עולים בסביבות 150 ש״ח.

מיקום

גם האזור בו אתם מתגוררים ישחק תפקיד במחיר שירותי האינסטלציה. עלויות האינסטלציה בדרך כלל יקרות יותר באזורים עירוניים עקב ביקוש גבוה. גורם עלות בלתי צפוי נוסף: אם אתה גר במיקום מרוחק מאוד, ייתכן שתצטרך לשלם דמי נסיעה.

חומרים ואספקה

עלויות ההתקנה גבוהות מעלויות התיקון שכן עליכם לשלם גם עבור המתקן החדש, ותיקונים מסוימים דורשים יותר חומרים מאחרים. בעיות אינסטלציה פשוטות רבות דורשות מעט יותר מאטימה ומפתח ברגים לתיקון, אך הוספת מערכת אינסטלציה לבית חדש תצריך אספקה ​​וציוד משמעותיים.

בנוסף, לא כל אביזרי האינסטלציה עשויים זהים. התקנת מקלחת חדשה יכולה לעלות לא מעט עבור יחידה טרומית המותקנת על גופים קיימים, תלוי אם אתה צריך להעביר את הצנרת.

מצבי חירום

כמו בכל פרויקט שיפוץ הבית, מצבי חירום של אינסטלציה יעלו יותר, במיוחד אם הם מתרחשים מחוץ לשעות העבודה. בדרך כלל תשלם דמי חירום קבועים בתוספת תעריף גבוה יותר, בדרך כלל בסביבות 475 ש״ח לשעה. חברות אינסטלציה עשויות לגבות יותר גם בעונות עמוסות, כמו בתקופת החורף שבה סביר להניח שהצינורות יקפאו או לאחר גשמים עזים כאשר לשירותיהם יש ביקוש רב.

שירותי אינסטלציה שיקולי עלות נוספים

בעת ביצוע עבודות מורכבות או בקנה מידה גדול, אתה עשוי לשלם עבור שירותים נוספים מעבר לעלויות אינסטלציה טיפוסיות. הוצאות פוטנציאליות אחרות כוללות אבחון ובדיקה, עמלות הובלה ותיקון נזקי מים.

אבחון ובדיקה

זמן ועבודה נוספים עשויים להידרש לאבחון בעיה לפני שניתן להתחיל בתיקון. בדיקה עשויה להיות השלב האחרון בעבודת אינסטלציה, או שזו העבודה עצמה. בתים ישנים יכולים לעתים קרובות ליהנות מבדיקת אינסטלציה מדי שנה או שנתיים. עבור בתים שנבנו בהתאמה אישית, ייתכן שהצנרת החדשה שלך תזדקק לבדיקה מנציג עיר או מחוז כדי לאשר שהיא עומדת בכל חוקי הבנייה הדרושים.

עמלות הובלה

עבור עבודות גדולות, כולל החלפת אביזרי אינסטלציה, ייתכן שתצטרך לשלם אגרות נוספות עבור פינוי וסילוק החומרים הישנים. אם הפסולת מסוכנת, ייתכן שלמדינתך יהיו דרישות מיוחדות לטיפול בה.

תיקון נזקי מים

נזילות, צנרת פרוץ ובעיות אינסטלציה אחרות עלולות לגרום לנזק מהותי לאזורים סביב הבעיה. בדרך כלל, האינסטלטור ייגש ויתקן את הצינור או המתקן, אך תצטרך קבלן שיתקן את נזקי המים או כל קיר גבס שיוסר כדי להגיע לנזילה. למרבה הצער, תיקון ושיקום נזקי מים יכולים להיות יקרים, ולעתים קרובות עולים בין 4500 ל- ש״ח 7300, תלוי בנזק.

סימנים שאתה עשוי להזדקק לשירותי אינסטלציה

נזילות או סתימות ברורות שאינך יכול לתקן בעצמך הן סימנים ברורים שהגיע הזמן לקרוא לאינסטלטור. ישנם גם סימנים עדינים יותר שאולי תצטרך לעבוד על הצנרת שלך:

 1. טפטוף רציף של ברזים או שירותים זורמים
 2. רטיבות במרתף
 3. צינורות דופקים או משקשקים
 4. מעט מים חמים או ללא מים
 5. לחץ מים נמוך
 6. ניקוז איטי או מים עומדים בכיורים או באמבטיות
 7. ריח של גז או ביוב
 8. למחמם מים יש טיפות קטנות של מים על פני השטח
 9. מים דהויים או בעלי ריח

לסיכום

אמנם אתה יכול להתמודד עם עבודות פשוטות יחסית כמו פתיחת סתימה של ניקוז או התקנת ברז חדש בעצמך, אבל מומלץ להזמין אינסטלטור מקצועי לעבודות מורכבות יותר. כל מה שדורש אישור או בדיקה צריך להיות מטופל רק על ידי אדם בעל רישיון אינסטלציה, וכך גם עבודות הדורשות כלי עבודה חשמליים.

עלויות שירותי אינסטלציה עשויות להיראות גבוהות, אך אי תיקון בעיה בזמן או ניסיון בעצמך שגורם לבעיה להחמיר עלול לפגוע בסופו של דבר בערך המכירה החוזרת של הבית שלך. כמו תמיד, כדאי להתקשר כדי לקבל הערכות עלויות לפני שכירת אינסטלטור מוסמך, ולזכור לבדוק שלקבלן שבחרת יש רישיון תקף עדכני.

שירותי אינסטלציה
קפיצה מהירה לתוכן שאהבתם.