חיפוש

כמה עולה לעזור לניצולי שואה?

שיתוף:

נעים מאוד, קוראים לי עידן, והפוסט הבא הוא פוסט אישי שעברתי וחוויתי במסגרת ההתנדביות שלי עם עמותות בישראל, אבל הפעם אני רוצה לדבר דווקא על ניצולי השואה.

בישראל יש לא מעט ניצולי שואה אשר חיים מתחת לקו העוני, הביטוח הלאומי לא מספיק, יוקר המחיה שממשיף לעלות ביחד עם מחירי הדיור, פשוט לא מאפשרים לאנשים אשר כבר עברו את הטראומה הגדולה בחייהם להמשיך להתקיים בכבוד.

במסגרת ההתנדבות שלי יצא לי לפגוש לא מעט ניצולי שואה וקשישים אשר חיים מתחת לקו העוני, הם לא מבקשים הרבה רק שיקשיבו להם, שיראו אותם יתנו להם אוזנת קשבת, הם לא מפנטזים על וילות בקרסיה או מכוניות יוקרה, רק ארוחה חמה ולחיות בכבוד.

לכן החלטתי להקים פורטל שלם של עמותות המסייעות לניצולי שואה לשרוד את חיי היום היום לקבל ארוחה חמה, בגד ללבוש והכי חשוב שיהיה להם אוזן קשבת.

מהו פורטל העמותות ואיך הוא עוזר לניצולי שואה?

את פורטל העמותות הקמתי מתוך שילחות אישית ומצוקה עמוקה שיצא לי לראות במסגרת התנדביות שביצעתי בלא מעט עמותות בישראל חלקן:

 • תינוקות של החיים – סיוע לתינוקות ואימהות חד הוריות בשנה הראשונה.
 • לחיות בכבוד – ארוחות חמות לניצולי שואה וקשישים
 • מייקי והכלבים – עמותה המסייעת באיתור נעדרים.
 • עוצמה לחייל – מסייעת לחיילים בודדים באוכל וציוד.

כול אותם אנשים טובים שהתאגדו תחת מטרה אחת והיא לעזור לאנשים.

לא יכולתי להישאר אדיש למצוקה הגדולה שאני רואה במדינה וכן החלטתי להקים את הפורטל שלי, בו תוכלו גם לתרום וגם להתנדב ישירות לעמותה ספציפית או אדם שהכי התחברתם לסיפור שלו, זה מאפשר חיזוק של החברה שלנו, תמידה באחר ועושה גם טוב על הלב, בהבטחה..

אנחנו עוזרים למאות שורדי שואה ע״י כך שאנחנו מתנדבים אצלם בבתים מביאים להם ארוחות חמות, מחפשים להם ציוד, יושבים שם איתם ומארחים להם חברה, ניתן להתנדב באזורים גדולים בארץ ע״י מילוי טופס פשוט ונציג יחזור אליכם בהקדם.

מיהו ניצול שואה?

ע״פ ויקיפדיה

הניצולי השואה או שורדי שואה הם יהודים אשר שרדו את השואה – הרדיפה, הגירוש ורצח העם היהודי בזמן מלחמת העולם השנייה על ידי הנאצים.

ניצולי השואה הם היהודים ששרדו מחנה השמדה, מחנה ריכוז, גטו, בורות הריגה ואתרי השמדה של האיינזצגרופן או משתפי הפעולה עמם, או שחיו חיי סתר או חיים בזהות בדויה באזור שנכבש או סופח בידי גרמניה הנאצית. הגדרה זו כוללת את רוב היהודים שחיו ביבשת אירופה בשנים 1939 עד 1945 ונותרו בחיים.

שני שלישים מהכוח הלוחם של צה"ל החל מקרבות עשרת הימים במלחמת השחרור היו שורדי השואה, מתנדבי מח"ל ואחרים. משלהי מלחמת העולם השנייה ועד שנות ה-60 נקלטו בישראל למעלה מחצי מיליון עולים מאירופה, מרביתם ניצולי השואה או ילדיהם.

כמה עולה להתנדב?

להתנדב לא עולה אפילו לא שקל אחד, אלו הם המון אנשים טובים בעלי מטרה ברורה והיא לעזור לאחר ללא קבלת תמורה כספית, את התרומה להתנדבות אתם תחוו בדברים שכסף לא יכול למדוד.

 • תחושת סיפוק עצמי
 • שמחה ואושר
 • התרוממות רוח
 • היכרות לאנשים חדשים
 • ירכשת ידע חדש
 • למידה של מיומנות חדשות
 • יצירת שתפים
 • והרשימה עוד ארוכה.

אם כל זה נשמע לכם מעניין אתם יכולים לבקר באתר שלי – פורטל העמותות להתרשם קצת למלא פרטים ונשמח שתקחו חלק בצוות שלנו.

לסיכום

כפי שכבר ציינתי בתחילה, ישנם לא מעט ניצולים אחר חיים מתחת לקו העוני ובמצב בריאותי ירוד וצריכים אותנו כדי שנהיה שם לידם, נקשיב להם, נשמע אותם והכי חשוב נדאג להם, הם לא מחפשים חיי מותרות, רק לשרוד את היום בארוחה חמה ובגד ללבוש, אם אתם אנשים שמרגישים תחושת שליחות ולעזור אצלם הוא ערך עליון, אתם מוזמנית להצטרף אלינו ולבוא להתנדב איתנו.

עזרה לניצולי שואה
קפיצה מהירה לתוכן שאהבתם.