חיפוש

כמה עולה שיעור יוגה?

שיתוף:

יוגה היא שילוב של פעילות גופנית, מדיטציה וחיבור רוחני, הצד הרוחני שלה מתחבר להינדואיזם, בודהיזם, ג'יניזם או טנטרה – תלוי במורה.

המטרה של שיעורי יוגה היא לחוות רווחה גופנית ואחדות כוללת של נפש, גוף ורוח. בהתחשב בעובדה שאנשים רבים סובלים מפציעות גופניות בתנוחת יוגה מתקדמות מדי עבורם, חשוב לבחור מורה שיש לו את הניסיון והחוכמה בהישג יד כדי לקדם את הלומד כראוי.

יתרונות היוגה

אנשים רבים שמתחייבים להשתתף בשיעורי יוגה רגילים מוצאים את עצמם רגועים וממוקדים יותר. הם גם חווים לחץ דם נמוך יותר ושיפור בקצב הלב והנשימה, כמו גם יכולת מוגברת להילחם במתח. כתוצאה מכך, רופאים רבים ממליצים כיום למטופלים להשקיע בעלות היוגה יחד עם טיפולים מסורתיים יותר כדי להתמודד עם שורה של מצבים בריאותיים, כולל מחלות לב, סרטן, HIV/איידס, דיכאון והפרעות חרדה.

כמה עולה שיעור יוגה בקבוצות

שיעורי היוגה מתקיימים לרוב במסגרת קבוצתית, והמחיר לשיעור תלוי במיקום, בידע ובניסיון של מורה ליוגה ובשנים של הוראה.

כמה עולה שיעור יוגה מחירון

אורך השיעורעלות ממוצעת
30 דקות45 ש״ח
45 דקות66 ש״ח
60 דקות90 ש״ח

מיקומים

רוב שיעורי יוגה תקיימים בסטודיו, אך חלק ממדריכי היוגה ייסעו לביתכם לשיעורים פרטיים בתוספת תשלום, בהתאם לשעה ביום, למיקום ולמרחק. כמו כן, ניתן למצוא מדריכים המוכנים להגיע למקום עסק לשיעורי קבוצות עובדים.

מוניטין והישגים

לא מעט מדריכי יוגה נכנסו למקצוע בדרך של חיפוש אחר לחיים, כך שהם מסוגלים להביא את שנות הניסיון שלהם לסטודיו שלהם כדי להועיל ללקוחות בדרכים רבות.

אחרים כל כך נלהבים מהשפעות היוגה שהם השקיעו שעות רבות בכוונון עדין של ההצעות שלהם.

הצעות אחרות

בעוד שחלק ממורים ליוגה מעדיפים ללמד יוגה בלבד, אחרים מציעים שיעורים בטכניקות פיזיות ומנטליות אחרות שלדעתם משפרות את חווית היוגה. דוגמה להצעות נוספות הן: עבודת גוף תאילנדית, שירי שלום בקהילה, רפלקסולוגיה ואפילו אימון לחיים.

סוגים שונים של חוגים

אם אתה רוצה לנסות שיעורי יוגה, בנוסף לחשוב על עלות שיעור היוגה, יש גם מגוון סגנונות שונים שכדאי לקחת בחשבון. רוב שיעורי היוגה מבוססים על אותה סדרה של תנוחות, אך לכל אחד יש את המיקוד והקצב הייחודיים לו. הנה כמה מהאפשרויות הפופולריות:

האטה

האטה יוגה היא אחת מקטגוריות היוגה הבסיסיות ביותר, ורבות מהווריאציות נופלות בכותרת הרחבה הזו. המטרה של האטה יוגה היא להשיג מצב מאוזן על ידי איחוד ניגודים. ניתן להשיג זאת באמצעות סדרה של תנוחות, המכונה "אסנות" (תנוחות) ותרגילי נשימה, המכונים "פראניאמה". האטה יוגה יכולה להיות בחירה טובה למתחילים ולאנשים עם מגבלות פיזיות, מכיוון שיש התמקדות חזקה בשליטה בכל נשימה ולהפיק ממנה את המקסימום מבלי להעמיס על הגוף.

ויניאסה

ויניאסה יוגה היא קטגוריה רחבה נוספת המקיפה סוגי יוגה שונים המשלבים נשימה מסונכרנת עם התנועות שלך. זהו סגנון חינני של יוגה; אתה יכול לצפות לבצע תנוחות שונות ולהשתמש בנשימה שלך כדי לעזור לך לעבור בצורה חלקה מתנוחה אחת לאחרת. שיעורים אלו בדרך כלל מצטברים למתיחות אינטנסיביות יותר בסוף.

אסטנגה

יוגה אסטנגה דורשת אפילו יותר אנרגיה וכוח כדי להיות מושקעת בתנועות, מה שמקנה לה מוניטין של תרגול יוגה מבוסס יותר מבחינה אתלטית. זוהי בחירה טובה עבור אלה שנמצאים בכושר גופני טוב במיוחד או מחפשים לאתגר את עצמם. התנוחות השונות מקושרות שוב על ידי תרגילי נשימה עמוקה, אך ההשפעה מאתגרת פיזית יותר מחלק מסגנונות היוגה האחרים. יוגה אסטנגה מדגישה גם את החשיבות של תרגול התנוחות באותו סדר בדיוק. אולפני יוגה רבים מציעים וריאציה על סגנון זה הנקרא כוח יוגה, אשר יש לו קצב דומה אך אינו ממלא בקפדנות את סדר התנוחה.

איבונגר

יוגה איבונגר מדגישה את החשיבות של דיוק ויישור נכון בכל תנוחה ותנועה. אנשים מקבלים את מירב היתרונות על ידי ביצוע כל פעולה במלוא הפוטנציאל שלה. מורים רבים גם מעודדים שימוש בלוקים ליוגה ואביזרים אחרים כדי לעזור לתלמידים לשלוט בכל מהלך לחלוטין כדי לקבל את האימון העמוק ביותר.

יין

יין יוגה מבוצעת גם לאט יותר ובעוצמה רבה יותר מרוב סגנון היוגה האחר, מה שמעודד את התלמיד למתוח עמוק יותר בשרירים על ידי החזקת כל תנוחה למשך תקופה ממושכת.

קונדלי

קונדלי יוגה מקושרת לרוב לתרגולים של "עידן חדש", המעורבות בנקודות האנרגיה בגוף, המכונה "צ'אקרות" ועוזרת לפתוח אותן על מנת להגיע למצב מאוזן. לעתים קרובות הוא משלב שירים יחד עם המדיטציה ומעודד אנשים לחקור כיצד הנשימה משפיעה על כל תנוחה.

ביקראם

יוגה ביקראם, או יוגה חמה, היא סוג ייחודי של יוגה מכיוון שהיא מתבצעת בחדר בו טמפרטורת האוויר נשמרת על כ-100 מעלות. זה מאפשר לאנשים לקבל תועלת מירבית כאשר הם מבצעים סדרה של תנוחות אסטרטגיות. החום משחרר את השרירים לגמישות מוגברת וגם מקדם הזעה לאפקט ניקוי עמוק. מכיוון שביקראם יוגה יכולה להיות מאתגרת, זוהי בחירה טובה עבור אנשים בעלי נטייה ספורטיבית או כבר בכושר טוב.

ויניוגה

ויניוגה מבוססת על מערכת יחסים אישית של תלמיד-מורה. במודל זה, המורה עובד אחד על אחד עם תלמיד כדי ליצור תוכנית יוגה המותאמת עבורו. זה לוקח בחשבון את הגיל, הגמישות, המצב הבריאותי והמטרות לביצוע יוגה של האדם ועוזר לו להגיע לתוכנית העונה על צרכיו ומספקת את מירב התועלת.

נסה לפני שתקנה

אז לפני שאתה בכלל חושב על כמה עולה שיעור יוגה כשאתה בוחר אחד חשוב ללכת קודם לשיעור ניסיון, זה יכול להיות רעיון טוב לשאול אם אתה יכול לנסות שיעור אחד כדי לראות אם אתה אוהב אותו לפני שאתה מתחייב למפגש שלם. חלק מהמורים יציעו ניסיון חינם, בעוד שאחרים מחלקים את שכר הלימוד בכיתה כדי לאפשר לתלמידים לשלם תוך כדי. זוהי דרך טובה לוודא שהסגנון של המורה מתאים לרמת האנרגיה שלך לפני שאתה מתחייב למחויבות ארוכת טווח.

כמה עולה שיעור יוגה
קפיצה מהירה לתוכן שאהבתם.