חיפוש

כמה עולה לחיות בפורטוגל?

שיתוף:

התקציב החודשי הבא מבוסס על יוקר המחיה לזוג המתגורר ברוב אזורי הפרברים של המדינה. ערים כמו Vila Nova de Famalicão, קרוב לפורטו, או Estoril, קרוב לליסבון.

הוצאות U.S. $
שכירות $690
 חשמל $46
 מיל $23
גז $35
איסוף זבל $0
אחזקת בית $52
אינטרנט, טלפון, כבלים $69
ביטוח בריאות $112
תחבורה $200
מצרכים $460
פנאי ובדיור $290
תקריות $230
הוצאה חודשים סה״כ $2,207

פורטוגל מציעה ללא ספק את יוקר המחיה הנמוך ביותר במערב אירופה. כמעט הכל, מלינה ועד מצרכים, הוא סביר. כולל מחירי דירות בפורטוגל, זוג יכול לחיות בנוחות בחלק הפנימי של פורטוגל, או בערים קטנות, מכ-1,700 דולר לחודש. תקציב זוגי בליסבון מתחיל בכ-2,100 דולר או 2,200 דולר לחודש… אם כי אפשר, כמובן, להוציא יותר. רווקים צריכים לתכנן בתקציב של כשני שליש מזה של זוג.

הלינה – הפריט הגדול ביותר בתקציב של כל גולה – היא סבירה, בין אם אתה שוכר או קונה את הנכס שלך. דמי השכירות בערים קטנות בפורטוגזית ובפנים הארץ מתחילים בכ-375 דולר לחודש עבור דירת חדר שינה אחד עד שניים. דמי השכירות בליסבון, הבירה, מתחילים בכ-650 דולר לחודש לשכונות במרחק הליכה קלה של חצי שעה משכונות התיירות המרכזיות של באיישה, צ'יאדו וכדומה. (השכרות מתחילות קרוב ל-1,000 דולר לחודש עבור חדר שינה אחד או שניים נוחים בשכונות אלו – עדיין מציאה עבור בירה אירופית.) השכירות בשכונת אלפאמה, הוותיקה ביותר בליסבון, יכולה לרדת מעט. אבל הגבעות והרחובות המרוצפים שלה אולי לא מתאימים לכל הגולים.

אם אתם מחפשים לקנות, תוכלו למצוא דירות נוחות למכירה בפנים בהרבה מתחת ל-100,000 דולר. אפילו בליסבון ניתן למצוא נכסים קטנים בסביבות נקודת המחיר של 150,000 דולר בשכונות מרוחקות. עלויות סגירה של מכירת נכסים בפורטוגל נוטות להגיע סביב 10% ממחיר הרכישה.

שימו לב שהגודל הממוצע של דירות בפורטוגל, כמו בשאר אירופה, קטן במידה ניכרת ממה שהרבה צפון אמריקאים רגילים אליו. דירה בשטח של 550 מ"ר נחשבת מתאימה לחלוטין ליחיד או לזוג. דירה בשטח של 1,000 מ"ר עשויה להכיל שלושה ואפילו ארבעה חדרי שינה ולהיחשב כמתאימה למשפחה קטנה. למרבה המזל, האקלים המתון של פורטוגל בדרך כלל אומר שאתה צפוי לבלות הרבה זמן פנאי בחוץ, על החוף, בבתי קפה חיצוניים, או לטייל בעיירות ובכפרים היפים של פורטוגל.

עלויות המזון בדרך כלל נמוכות. ערים ועיירות רבות בפורטוגל – כולל ליסבון – ממשיכות להחזיק שווקים מסורתיים גדולים ומשגשגים, כמו גם סופרמרקטים. תקציב המכולת של זוג יכול לנוע מכ-200 דולר לחודש, תלוי איך תבחרו לקנות. חלק מהפריטים שהם מותרות במקומות אחרים, כמו יין טוב ושמן זית, מיוצרים במקום ולכן לא יקרים. אתה יכול להשיג בקבוקי יין מקומיים הגונים מכ-4 דולר לבקבוק.

גם ארוחות בחוץ לא חייבות להיות יקרות. ה-prato do dia של פורטוגל (הספיישל לארוחת צהריים) בדרך כלל עולה 8 עד 11 אירו (כ-9 עד 12.50 דולר) לאדם והיא ארוחה שלמה לשבת. ארוחת ערב לשניים, כולל יין, יכולה להגיע לכ-29 דולר.

כלי עזר, כולל חשמל, חימום, מים ואיסוף אשפה, עבור דירה בינונית יכולים להגיע בממוצע ל-80 דולר לחודש. ייתכן שתצטרך לחמם את הדירה שלך לפעמים במהלך החורף המתון יחסית של פורטוגל. ואם אתם גרים בדרום פורטוגל, סביר להניח שתרצו מיזוג אוויר בחודשי הקיץ החמים – מה שיגדיל את חשבון החשמל שלכם.

אבל הרבה ממה שהכי מהנה בפורטוגל – האנשים הידידותיים, אורח החיים הנינוח, מזג האוויר המתון, האזור הכפרי היפה והחופים השופעים – הוא בחינם.

תקציב חודשי לדוגמה לרווק המתגורר במפרה:

התקציב החודשי הבא מבוסס על יוקר המחיה ליחיד בוילה נובה דה פמליצ'ו בצפון או במפרה ליד חוף ליסבון.

תאורU.S $
דיור (השכרה לדירת חדר שינה אחד מרוהטת)$425
שירותים (גז, מים, חשמל, טלפון ואינטרנט)$200
מצרכים$400
פנאי ובידור$120
עזרה בתחזוקה$56
ביטוח בריאות חודשי (מתחת לגיל 65)$40 to $58
ביטח בריאות חודשי (מעל גיל 65)$70 to $92
תחבורה (כולל רכב)$210
תקריות$230
סה״כ:$1,521 עד $1,555

*אם אתם רוצים הרבה מקום לארח את המשפחה והחברים שללא ספק ידפקו לכם על דלתכם, או יוקרה של קרקע או בריכת שחייה, המחירים ישתנו כלפי מעלה בהתאם.

אותו דבר חל על ההעדפות האישיות שלך: אם אתה אוהב לטייל הרבה, בין אם במטוס, במכונית או ברכבת, קטגוריית התקריות שלך תתגבר. ואתה צריך לצפות לשלם שכר דירה קצת יותר גבוה באזורים מסוימים. אבל זכור, רוב הגמלאים הפורטוגזים חיים על כ-800 אירו, או 932.66 דולר לחודש, כך שהתקציב כאן אמור לספק אורח חיים נוח.

כמה עולה לחיות בפורטוגל
קפיצה מהירה לתוכן שאהבתם.