חיפוש

יתרונות של קרב מגע

שיתוף:

קרב מגע היא אחת ממערכות הלחימה היעילות בעולם. בשימוש על ידי אנשי משטרה וצבא ברחבי העולם, קרב מגע הוכיח את עצמו כמשלב כמה מהאסטרטגיות והטכניקות החשובות ביותר לאחת.

קרב מגע, שפותח עוד בשנות ה-50, נלמד בהתחלה בצבא הישראלי כאשר הלוחמים תרגלו שילוב של הגנה עצמית אימוני כושר קרבי ובשאר רחבי הארץ. הספורט מנצל את הרפלקסים והנטיות הטבעיות שלנו כדי להפוך אותנו למומחי לחימה, המסוגלים להתמודד עם כל מצב לחימה.

והחלק הכי טוב? קרב מגע הוא יותר מאומנות לחימה פשוטה. תרגול זה אינו רק לימוד הגנה עצמית. מדובר בשינוי הדרך בה אתה רואה לחימה ועימות פיזי. מדובר על העלאת הלך הרוח שלך, ללמוד כיצד להישאר רגוע ולהיות מסוגל פיזית יותר.

עם זאת, במאמר זה, אנו דנים בשמונה יתרונות מדהימים של אימון קרב מגע.

8 היתרונות של אימון קרב מגע

קרב מגע היא אמנות בעלת ניואנסים שמציעה יתרונות רבים ומעולים. אבל בואו נסתכל על שמונת המרשימים שבהם:

ירידה במשקל

למרות שאנשים רבים אוהבים לסבך את זה, ירידה במשקל היא תהליך פשוט יחסית. כדי להשיג זאת, אתה צריך לבסס ולקיים גירעון קלורי. במילים אחרות, אתה צריך לצרוך פחות קלוריות ממה שאתה שורף בכל יום. בכך, לגוף שלך אין ברירה אלא לשרוף שומן ורקמות רזה כדי לקבל את האנרגיה הנותרת לה הוא זקוק.

אחת הדרכים הברורות להיות בגירעון היא להתחיל לאכול פחות אוכל. אבל, דרך נוספת ולעתים קרובות יותר מהנה להשיג את אותו הדבר היא להגביר את הפעילות הגופנית שלך. כך, אתה יכול לאכול יותר אוכל, לא לקפח את עצמך, ועדיין להגיע ליעדים שלך.

קרב מגע הוא פנטסטי לירידה במשקל מכיוון שאמנות הלחימה היא מאתגרת להפליא, ואימונים שורפים בקלות מאות קלוריות. על ידי ביצוע כמה מהמפגשים האלה בשבוע, אתה יכול למצוא את עצמך שורף אלפי קלוריות נוספות ויורדת במשקל בצורה חלקה.

לימוד הגנה עצמית יעילה

היתרון השני והברור ביותר באימון קרב מגע הוא שאתה זוכה לשפר את יכולות ההגנה העצמית שלך לאין ערוך. מערכת לחימה זו מלמדת מתרגלים כיצד לזרוק מכות שונות, להתחבט, להוריד ולהגיש יריבים. אתה לומד כיצד להשתמש בכל חלק בגופך במצבים שונים.

מעבר לכך, קרב מגע מלמד אותך איך להשתמש במינוף וחלוקת משקל כדי להתגבר על כל יריב, גם אם הם גדולים וחזקים ממך.

כל זה אפשרי מכיוון שקרב מגע לא מתמקד באספקט אחד של לחימה. במקום זאת, האמנות מלמדת אותך את האלמנטים היעילים ביותר של דיסציפלינות שונות כמו אגרוף, היאבקות, קראטה, ג'ודו ועוד. במובן מסוים, קרב מגע דומה לאמנויות לחימה מעורבות (MMA), אבל הוא מתמקד יותר בהגנה עצמית ומלמד אותך כיצד לנטרל מצבים במהירות.

משפר את הביטחון

הודות להשפעה העמוקה של קרב מגע על היכולות הפיזיות שלך, סביר להניח שאתה הולך להיות בטוח יותר בעצמך. אבל, כמובן, יש גבול דק בין ביטחון עצמי ליהירות, וכל מתאמן צריך ללמוד לזהות אותו.

החדשות הטובות הן שמדריכי קרב מגע מודעים לכך ותמיד מקפידים ללמד את הלוחמים כבוד, משמעת ולנסות להשבית מצב ללא עימות פיזי.

משפר את הכושר האירובי והאנאירובי שלך

לגוף שלך יש שתי דרכים עיקריות ליצור מולקולות אדנוזין טריפוספט (ATP) – מטבע האנרגיה העיקרי עבור התאים שלך:

  • מבחינה אירובית (בעזרת חמצן)
  • אנאירובית (ללא חמצן)

ייצור אנרגיה אירובית שמור בדרך כלל לפעילויות פחות אינטנסיביות אך ממושכות כמו הליכה וריצה. לעומת זאת, ייצור אנאירובי חיוני להתפרצויות קצרות ואינטנסיביות של פעילות גופנית כמו ריצה, הרמת משקולות והתמודדות עם יריב באימון.

בשל אופיו המגוון והדינמי, אימון קרב מגע הוא פנטסטי לשיפור היכולות האירוביות והאנאירוביות שלך. זה אומר שאתה משתפר גם בפעילויות קצרות וגם אינטנסיביות וגם בפעילויות הפחות אינטנסיביות שנמשכות זמן רב יותר.

חוזק ומיזוג מעולה

למרות שלפעמים לא מובנים ומשתמשים בהם לרעה, כוח והתניה מתייחסים לפעולה של פיתוח הכוח, הגודל והסיבולת של השרירים שלך. פעילויות רבות בונות כוח והתניה טובים, אך מעטות עושות זאת ביעילות כמו אומנויות לחימה.

הדבר המרשים באימון אומנויות לחימה – במיוחד בקרב מגע – הוא שהוא לבדו הופך אותנו לחזקים יותר ולמותנים יותר.

כפי שדיברנו בנקודה הקודמת, אימון קרב מגע הוא מגוון ודינמי, כלומר הוא מפתח מספר מאפיינים. למשל, שחייה מדגישה שיפורים אירוביים והופכת את השרירים שלנו לסבולים יותר. לעומת זאת, תרגול טכניקות פגיעה והסרה מנצל את המערכת האנאירובית שלנו טוב יותר ובונה כוח נפץ.

כתוצאה מכך, אנו הופכים לספורטאים מאוזנים יותר, בעלי יכולת ספורטיבית מגוונת, הכל הודות לקרב מגע.

לפתח חוזק וגמישות נפשית

למרות שאמנויות לחימה עשויות להיראות פשוטות מספיק מהצד, התחומים הללו רחוקים מכך. במקום זאת, הם מאתגרים ללמוד ולתרגל, וכל מתאמן צריך לעבור הרבה ניסוי וטעייה.

מיואשים מהאתגר, יש אנשים שבוחרים לוותר ולמצוא פעילות אחרת. אבל, אלה שנשארים בסביבה ועוברים את האתגר הראשוני עולים חזק, ממושמע ונחוש יותר מאי פעם.

אימון קרב מגע הוא דיסציפלינה פיזית, אך הוא גם משנה את האופן שבו אנו תופסים אתגרים ומגיבים תחת לחץ. זה מלמד אותנו שכישלון הוא לא משהו לפחד אלא משהו לברך וללמוד ממנו. יותר מכל, קרב מגע היא דרך נפלאה לראות ממה אנחנו עשויים ולשפר.

בכך, אנו נעשים עמידים יותר ומסוגלים יותר להתמודד עם אתגרים בחיינו. כל יום מציב בפנינו אתגרים ובעיות, והאופן שבו אנו בוחרים להגיב יכול להיות ההבדל בין הצלחה לכישלון.

מלמד כיצד לפתור בעיות במצבי לחץ גבוה

אם לא יותר, אומנויות לחימה הופכות אותנו לאומנים בפתרון בעיות. כל קרב הוא אוסף של בעיות שעלינו להכיר ולפתור אם אי פעם נקווה להצליח.

ליריב שלך יש סגנון ייחודי שמעולם לא ראית? זו בעיה. נראה שהטקטיקה שלך לא עובדת, והיריב שלך רואה הכל מגיע? בעיה נוספת. היריב שלך ממשיך להתחמק ולחסום את התקיפות שלך? ניחשתם נכון – בעיה.

ככל שאתה חושף את עצמך לבעיות ומכריח את עצמך להתגבר עליהן, כך אתה מקבל מהר יותר וטוב יותר. כמו כל מיומנות אחרת, ניתן ליישם את המיומנות הזו גם במצבים רבים ולשפר את חייך.

משפר את הבריאות הנפשית שלך ומפחית לחץ

פעילות גופנית סדירה היא אחת הדרכים הטובות ביותר לשפר את הבריאות הנפשית שלנו, להמיס מתחים ולהפחית את הסיכון לחרדה או דיכאון. בנוסף, אומנויות לחימה כמו קרב מגע מצוינות כי הן עוזרות לנו להיכנס לכושר, גורמות לנו ביטחון עצמי ונותנות לנו הרגשה אמיתית של התקדמות.

עם כל אימון, אנחנו משפרים את הכישורים שלנו רק קצת יותר, והשיפורים מסתיימים. זה כשלעצמו מתגמל ומעורר מוטיבציה להפליא.

בנוסף, אימון קרב מגע מספק הזדמנות מצוינת לפגוש אנשים חיוביים, נלהבים ובעלי דעות דומות שאנו יכולים להתיידד איתנו.

לסיכום

לפני סיום מאמר זה, בואו נסתכל במהירות על כל אחד מהיתרונות:

  • קרב מגע מציע שריפת קלוריות מצוינת והופכת את הירידה במשקל לקלי קלות.
  • קרב מגע מלמד אותך כיצד להפוך למאסטר בהגנה עצמית על ידי לימוד היבטים שונים של פגיעה, התמודדות, הגשות ועוד.
  • הספורט הוא פנטסטי לשיפור הביטחון העצמי והאמונה העצמית שלך.
  • הודות לאופיו המגוון והדינמי, אימון קרב מגע משפר את ההתניה האירובית והאנאירובית בו זמנית.
  • המשמעת יוצאת דופן בהיותה מותנית יותר ובניית כוח פיזי.
  • קרב מגע די מאתגר ללמידה, אבל זה הופך אותו לפנטסטי לבניית חוזק ויכולת להתמיד בקשיים.
  • אומנויות לחימה כגון קרב מגע הן פנטסטיות ללמידה כיצד לזהות ולפתור בעיות במהירות, במיוחד במצבי לחץ גבוה.
  • קרב מגע הוא פנטסטי לפגישה עם אנשים חדשים, שיפור הבריאות הנפשית שלך והמסת מתחים.


השורה התחתונה היא כזו: אימוני קרב מגע הם מדהימים ומועילים לנו ברמות רבות. אנו ממליצים לך בחום להירשם ולראות בעצמך.

יתרונות של קרב מגע
קפיצה מהירה לתוכן שאהבתם.