חיפוש

איך ליצור סביבת עבודה מהנה אך פרודוקטיבית

שיתוף:

העבודה עלולה להיות מלחיצה בנסיבות הטובות ביותר, ומגיפת הקורונה לקחה אותה לרמה חדשה לגמרי. ללחץ במקום העבודה יש ​​השלכות אמיתיות על כל דבר, החל מהוצאות גבוהות יותר על שירותי בריאות ועד לסיכון גבוה יותר לתאונות עבודה.

סביבת עבודה בלחץ גבוה יכולה גם להפחית את מעורבות העובדים ולגרור את הפרודוקטיביות. למרבה המזל, הזרמת קצת כיף ליום העבודה ע״י מגוון פעילויות כמו יום כיף לעובדים יכולה להוביל לתרבות עבודה חיובית יותר, לעזור לעובדים לשגשג ולהגדיל את התפוקה שלהם. הנה מה שאתה צריך לדעת.

היתרונות של מעורבות עובדים

סביבת עבודה מהנה ופרודוקטיבית יכולה להגביר באופן דרמטי את מעורבות העובדים. בנוסף להיותה טובה לבריאות הפיזית והנפשית של העובדים שלך, מעורבות עובדים יעילה יכולה לספק יתרונות מטפטפים לכל החברה, כולל:

  • תקשורת טובה יותר. עובדים לחוצים לעתים קרובות נרתעים מלדבר, אליך או אחד עם השני. אנשים רגועים ומושקעים בעבודתם מרגישים חופשיים יותר לחלוק את מחשבותיהם.
  • עבודת צוות חזקה יותר. תרבות עבודה חיובית מעודדת שיתוף פעולה. עובדים מעורבים נוטים יותר להביא רעיונות טובים לשולחן, לדון בהם בפתיחות ולקבל החלטות חכמות.
  • יצירתיות מוגברת. אף אחד לא נמצא במיטבו היצירתי כשהוא לחוץ מדי. הגברת מעורבות העובדים תעזור לחברי הצוות שלך להתפתח ולהביע את המחשבות היצירתיות שלהם.
  • עובדים פרודוקטיביים יותר. עובדים המעורבים באושר נוטים יותר לתת את המיטב בעבודה. והם במצב אופטימלי לעבוד חכם יותר וקשה יותר. זה יכול לתרגם לעלייה דרמטית בפריון.

איך ליצור סביבת עבודה מהנה אך פרודוקטיבית

יצירת סביבת עבודה מהנה ופרודוקטיבית יכולה להיות קצת יותר מסובכת ממה שזה נראה. עקוב אחר הטיפים הבאים כדי לשפר את סיכויי ההצלחה שלך.

סחר ב"כיף מאולץ" בכיף מאורגן

חברי הצוות שלך הם אנשים עם אישיות ותחומי עניין שונים. קחו זאת בחשבון כשאתם מתכננים פעילויות קבוצתיות. חפש דברים שמאפשרים למוחצנים שלך לתפוס את אור הזרקורים תוך עידוד עדין של המופנמים שלך להסתבך. אפילו יותר חשוב, אל תכריח אף אחד להשתתף בפעילות שגורמת לו להרגיש לא בנוח.

לטפח סביבה חיובית

אל תסתמך רק על ה"פעילויות המהנות" שלך כדי להפוך תרבות עבודה רעילה. הזרקי חיוביות בכל הארגון שלך. פתחו את קווי התקשורת, שבחו את ההישגים, דגמו כישורים חזקים לפתרון קונפליקטים וחגוג אבני דרך. העובדים שלך לא יתחשק להם ליהנות עד שהם ירגישו נוח ונתמכים, מה שנובע מבניית אמון.

עודדו הפסקות מהירות ומהנות

עזור לעובדים שלך לחלק את יום העבודה שלהם עם הפסקות קצרות בשביל הכיף. איך בדיוק ליישם את זה תלוי במערך מקום העבודה שלך ובאישיות שלך. אולי אתה משתף GIF או סרטון מצחיק (אך מתאים!) פעם ביום, אוסף את כולם לטיול מהיר בטבע או עורך ציד נבלות לעובדים לעבוד עליו במהלך השבוע.

חלקו ארוחות

לשבור לחם היא מסורת עתיקת יומין לקירוב בין אנשים. קבע (ושלם עבור!) ארוחות צהריים לצוות מעת לעת. דלג על שיחת החנות והיה מוכן עם כמה פתיחת שיחה מהנה שעוזרת לכולם להכיר אחד את השני.

דו"ח בנייה

אפשרויות לבניית צוות פועלות על כל טווח החל משוברי קרח לחדרי ישיבות ועד לחדרי בריחה מחוץ לאתר. בחרו דברים שגורמים לכולם להשתתף ברמה שנוח להם, ומעודדים יריבויות טובות לב וספורטיביות. עם זאת, היזהר לא לתת לתחרותיות ללכת רחוק מדי, אחרת עלולות להיות לה השלכות שליליות.

בחר הרפתקה משלך

מתן אפשרות לעובדים שלך לבחור את הפעילויות שלהם יכול להיות דרך רבת עוצמה להגביר את המעורבות. תצטרך לבדוק את הרעיונות שלהם כדי לוודא שהם ברי ביצוע ומתאימים, אבל כשאפשר, אמור כן. הם ירגישו גם מאושרים וגם נרגשים להתחיל.

מחשבות אחרונות

מגיפת הקורונה הייתה אכזרית, והעובדים מותשים והמומים. בשכבות על הלחץ הקיים במקום העבודה, אין זה פלא שמעורבות העובדים יורדת בחברות רבות. למרבה המזל, אתה יכול לנקוט בצעדים קלים כדי להזרים קצת כיף למקום העבודה ולפתח תרבות עבודה בריאה וחיובית

איך ליצור סביבת עבודה מהנה אך פרודוקטיבית
קפיצה מהירה לתוכן שאהבתם.